Še nekaj vprašanj glede okraševanja tort

rina01  

član od: 3.7.2004

sporočila: 98

10. mar 2008 17:11

Rimljanka .. Res je da znotraj EU ni več mej .. vendar pa gre vso blago, ki je naročeno v tujini najprej na carinsko uporabo .. kjer se opravi carinski postopek .. s tem, da se pri blagu, ki prihaja iz držav članicv EU ne obračuna carina, pri blagu, ki pa prihaja iz države, ki ni članica EU, pa se plačajo uvozne dajatve ... Težava pri tem spreju, ki ga omenjam zgoraj pa je v tem, da gre za živilski proizvod in je verjetno to težava, da so mi ga ustavili na carini ..ne vem pa kako oz kje naj preverim, če se je to res zgodilo .. Ne morem sicer 100% trditi, da me niso opeharili v online-shopu .. ampak se mi zdi čudno, da bi me, glede na to, da sem v tej trgovini že nakupovala in da do sedaj ni bilo nobenih težav... http://rina01.moj-album.com/album/7468718/

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

10. mar 2008 17:34

Meni je tudi čisto simpa torta na temo, samo je pa vseeno treba gledati, komu je namenjena. Če otroku narediš torto na temo, je navdušen, ker mu je glava itak polna junakov, idolov itd itd itd.... Ampak vsak človek preraste fazo, ko se je oblikoval na risankah (saj jaz jih še vedno rada gledam, ampak kriterije si pa drugače oblikujem, ne ta Tomu in Jerryju), lepil na steno posterje svojega idola itd itd. Če nekomu, ki je v mladosti rad gledal Toma in Jerryja, daš to na torto, človek si pa že sam služi denar - mu v bistvu sporočaš, da ga doživljaš kot desetletnika. Če nekomu, ki je biker po duši, narediš tematsko torto s tičino motorčkom, mu v bistvu sporočaš, ah, saj vem dragi, zdaj si v taki fazi, ko imaš rad te igračke, ki so resda drage, ampak, saj te bo minilo, jaz sem pametna in vem da te bo minilo, samo zdajle se malo delam, da te podpiram v tem..... Skratka, meni so zdi tako sporočilo malo podcenjujoče. Pa tudi se mi zdi, da ta silna okraševanja tort in oblikovanja - to je v bistvu gušt tistega, ki to dela, ne pa tistega, ki torto dobi. Saj je čisto okej, da imata obadva pri tem svoj gušt, samo, prosim, drage ladies, ne mislite, da imajo prejemniki pol toliko gušta z okrašenim, kot ga imate/imamo me same. Skratka, ne projecirajte svojih aspiracij v druge. Drugi imajo čisto avtonomne želje. Moški so itak hipersrečni, če SPLOH kaj dobijo od hrane in če smo se SPLOH kaj potrudile za njih, če je pa tisto kolikor toliko dobro in ima čokolado, smo pa sploh na konju. Oni so bolj simpl kreature in to, da ne komplicirajo, je tisto, kar je treba pri njih itak najbolj ceniti. Barvanje in okraševanje, to je pa bolj ženski egotrip. Vendelina jr.

Julci  

član od: 8.7.2006

sporočila: 7

10. mar 2008 18:47

No vendelina saj vem,da ti bo tole kar bom napisala dvignil pritisk do neba...samo a bi bila lahko malce manj kritična do vsega. Namreč glede na vse torte,ki jih naredim sem prišla do spoznanja,da imajo moški še kako gušt kar se okraševanja tort tiče...ne bi verjela kaj vse se jim porodi v glavi . Najbolj pa itak torte na temo hobijev...tk,da ti motorji in razni športni rekviziti še kako vžgejo. Skratka še kako niso simpl in znajo kar dobro ocenit koliko truda vložiš v tisto kar jim daš na krožnik. In starejši,ko so bolj jim gre na otročje (kar je čist fajn-so zelo veseli ljudje). Kar se tiče mene sem čisto zadovoljna,če mi naročijo čisto minimalistično okrasitev...samo glede na to kar gre najbolj v promet...zdaj ne vem kdo je tisti,ki se mora mal umirit. Glede teh sprejev se je pa treba pozanimat kakšne sestavine imajo,ker naša zakonodaja kar nekaj stvari,ki jih kakšni vsebujejo prepoveduje. Mogoče je to razlog. Se bom malo pozanimala Lep večer še naprej punce Julci

unicorn  

član od: 8.10.2005

sporočila: 212

10. mar 2008 18:50

rina01 je napisal/a:
Uni .. jaooooo ?!?!?! Ne mi rečt, da je to razlog, da že 1 mesec zastonj čakam na pošiljko iz Anglije ?!?!?! in da po nepotrebnem gnjavim administratorja online trgovine, zakaj mi še ni dostavil naročenih stvari ?!?! sam mi ni najbolj jasno, če pa sem prvič sprej dobila brez težav... naročila sem iz UK in so mi ga dostavili na dom ( pošta).. lej ravnokar sem poslikala prazno stekleničko, tukaj si jo lahko pogledaš (http://rina01.moj-album.com/album/11340820/?os=) .. res je da sem tokrat naročila 6 sprejev... Joj ne no ... ne mi rečt, da je šlo 150 € po gobe ?!?!?! Kaj pa zdaj ?? Kaj naj zdaj naredim, da dobim ali blago ali pa denar ?!?! Pomagajteeee http://rina01.moj-album.com/album/7468718/ Sporočilo je spremenil(a) rina01 dne 10. mar 2008 16:42:49
Rina, meni ga niso še nikoli dostavili - če ga tebi bodo, ne vem, kje je finta. Vedno so ga ustavili, ker je šlo za jedilni proizvod - denarja nisem dobila nazaj. Lahko pa se poskusiš dogovoriti, da ti vsoto odštejejo pri naslednjem nakupu - to pri meni ni bil problem. Če pa ga dobiš - ga nujno naroči še zame - ti plačam še poštnino zraven, samo, da ga dobim. Pliiiiiiiiiz!!!! unicorn

unicorn  

član od: 8.10.2005

sporočila: 212

10. mar 2008 19:15

Vendelina, kaj pa, če je sporočilo - ker te poznam, te cenim in vem, kaj ti veliko pomeni, se mi zdi vredno vložiti veliko časa, truda in znanja v to, da ti naredim torto, ki je pač ne dobi vsak. Gušt oblikovanja je dejansko v piljenju svojih spretnosti, še večji pa, ne boš verjela, v odzivih ljudi, ki takšno torto dobijo. Otrok, žensk, in ja, moških. Ki so, poleg otrok, kar najbolj "hvaležni odjemalci" takšnih zadev. Ne vem, očitno je moj krog ljudi precej drugačen, za kar sem lahko samo neizmerno hvaležna. Frustracije se imajo čas in prostor zdraviti povsem drugje, kot pri tortah. Nisem profesionalka na tem področju. Čas, vložen v takšno torto, je torej zame dragocen. Čigav egotrip je torej postavljanje pod vprašanj vsake, ša tako nedolžne stvari v življenju - to je zdaj vprašanje. unicorn

Mijan  

član od: 30.12.2006

sporočila: 554

10. mar 2008 19:36

Zelo lepo povedano Unicorn. Si mi vzela besede z jezika. Ne vem, zakaj imaš Vandelina vedno predsodek, da bodo otroci in odrasli, ki dobijo ob praznovanju neko posebno, zanjo ali zanj narejeno in oblikovano torto, za katero je bilo vloženega veliko časa in truda, postali zafrustriranci?! Ne poznam še nobenega, ki bi postal zafrustriran od torte, od drugih stvar pa prav gotovo! Tudi od zavisti... Mijan Sporočilo je spremenil(a) Mijan dne 10. mar 2008 19:37:23

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

10. mar 2008 20:26

No, zdaj bom pa jaz povedala kako konkretno bom okrasila torto naši Urši, ki v sredo praznjuje 18 roj.d. Brokolija ne mara in mu pravi bruholi. Mož je šel v pekarno Vrhnika in dal sprintat sliko brokolija za na torto. To bo na sredini,okrog pa okras iz smetane. Torta bo po njenem okusu in kolikor jo poznam bo smeha še pa še, pa še rečt ne bo mogla, da brokoli ni dober, saj ga bo jedla. lp Vesna

rina01  

član od: 3.7.2004

sporočila: 98

10. mar 2008 20:33

Unicorn... meni so ga že dostavili, pri prejšnjih naročilih .. poglej ga na linku, ki sem ti ga poslala v enem izmed prejšnjih postov... Sem pa že aktivirala veze in poznanstva, ki bojo pri carini poskušali ugotoviti za kaj gre ... ti vsekakor sporočim kako sem uspela zadevo rešiti... LP Rinca http://rina01.moj-album.com/album/7468718/

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

10. mar 2008 20:38

Vendelina jr. je napisal/a:
Moški so itak hipersrečni, če SPLOH kaj dobijo od hrane in če smo se SPLOH kaj potrudile za njih, če je pa tisto kolikor toliko dobro in ima čokolado, smo pa sploh na konju. Oni so bolj simpl kreature in to, da ne komplicirajo, je tisto, kar je treba pri njih itak najbolj ceniti. Vendelina jr.
Res je, se strinjam. Verjamem tudi, da so itak hipersrečni če SPLOH dobijo seks in če ima njegova draga SPLOH čas za njih. Čakaj, zakaj bi se potem že morali oblačiti v prozorne zadeve in jih hraniti z raznimi afrodizijaki in zadevami za izboljšanje okusa telesnih tekočin Drugače pa mislim, da tudi moški zelo cenijo, če so njihove ženske čimbolj simpl in ne iščejo skritih sporočil in projeciranih asociacij tam kjer jih ni matilda

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

10. mar 2008 20:40

Reca, fajn ideja! Atina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti